Наявність знімного наматрацника не є гарантією чистоти матраца, хоча приносить багато користі. При регулярному пранні знижується рівень забруднення. Хоча деякі плями можуть залишатися і на матраці. Такі неприємності трапляються через їжу в ліжку, слабку гігієнічність, критичні дні у жінок і за інших умов. Найефективнішим вважається сухе чищення матраца.
При цьому ліжко не надто намочується, і немає загрози від використання їдких речовин, шкідливих для наповнювача та металевих пружин. Так чистять кокосові, ватяні, поролонові, ортопедичні та інші види матраців.
Як робиться сухе чищення матраца?
Сода
Одним з кращих засобів для сухого чищення матраца будинку є сода. Для цього береться пачка харчової соди, кілька крапель будь-якої ефірної олії, сито та пилосос. Для чищення змішується сода з ефірною сумішшю та наноситься на забруднені місця рівномірним шаром за рахунок сита.
При цьому складні плями виводяться за допомогою спеціальних засобів для виведення плям. Соду з ефірною олією залишають на поверхні на кілька годин. Далі її прибирають пилососом. Таку процедуру потрібно проводити двічі на місяць.
Кров
Свіжі сліди від крові добре забираються холодною водою з додаванням будь-якої миючої речовини. При цьому доведеться трохи намочити поверхню. Якщо сліди застаріли, їх можна вивести за допомогою суміші з перекису водню, крохмалю і солі. Такий склад потрібно наносити на пляму зубною щіткою та залишити на якийсь час.
Далі суміш забирається пилососом. Також можна скуштувати розчин господарського мила. При цьому склад, що чистить, наносять не тільки на видимі плями, але і по кутах. Сухе чищення матраца вдома позбавить ложе для сну від свіжих і старих кривавих плям.
Сухе чищення матраца від плям чаю, кави, вина, рому
Плями, отримані від напоїв, виводяться за допомогою перекису водню, змішаної з трьома столовими ложками соди з додаванням мила або рідкого засобу для миття посуду.
Суміш потрібно добре перемішати і нанести на забруднення. Вміст слід залишити на забрудненій поверхні протягом 20 хвилин. Після цього залишки соди потрібно видалити пилососом та протерти поверхню вологою бавовняною серветкою. Якщо після першого разу плями не підуть, процес можна повторити ще раз.
Також на такі залишки ефективно діє нашатирний спирт, розведений водою. Для цього знадобиться 1 ложка нашатирю та склянка води. Цим складом потрібно просочити пляму, а через 5-7 хвилин змити її чистою серветкою.
Очищення матраца від забруднення парафінових або воскових свічок
Романтичні відносини з використанням свічок можуть залишити сліди воску або парафіну на матраці. Видалити їх можна за допомогою паперу та гарячої праски. На такі залишки потрібно покласти папір або тонкий клаптик тканини і пропрасувати гарячою праскою. Залишки парафіну знімуться з матраца і прикиплять до паперу.
Запах сечі
Сухе чищення матраца позбавить не тільки від забруднень, але і від запаху і слідів сечі. Для цього користуються спеціалізованими ензимними засобами. З промисловим засобом для виведення плям ЕНЗІМ – (Нутри-Вет), засобом Canina CAPHA DesClean можна легко і швидко позбутися плям і сечового запаху.
Одним із цих засобів можна випрати підстилку для собак або подушечку для кішок. Це знищить грибки та бактерії, відіб’є у тварин бажання «гадати» на тому ж місці. Такі кошти є дорогими, але приносять ефективний результат.
Як чистити матрац у домашніх умовах від слідів жувальної гумки?
Від жувальної гумки позбавляються за допомогою льоду. До забрудненого місця прикладають шматочок льоду і чекають доти, поки солодкі ласощі застигнуть. Потім його можна зіскребти ножем.
Лак
Лак з ліжка забирається спеціальною рідиною для його зняття або розчинником, ацетоном. Цю операцію можна проводити у разі, якщо тканинне покриття однотонне, світле. На кольоровому ліжку можна спробувати зняти лак вістрям голки. Робота – педантична, але при акуратності дає чудовий результат.
Губна помада
Губна помада з ліжка виводиться за рахунок спирту або горілки. Для цього потрібно із зусиллям потерти забруднене місце ватним диском. Міняти його потрібно доти, доки не залишиться слідів зовсім. <
Профілактика сухого чищення матраца будинку
Щоб полегшити собі роботу, і не витрачати гроші на професійні засоби для виведення плям, потрібно дбайливо ставитися до майна і дотримуватися деяких правил:
- приблизно 1 раз на 2 тижні потрібно чистити матрац пилососом і протирати його чистою вологою ганчіркою;
- постільна білизна слід міняти 1 раз на тиждень або принаймні раз на 2 тижні;
- наматрацник потрібно прати щомісяця;
- 1 раз на 2 місяці потрібно перевертати ортопедичний матрац на інший бік;
- влітку бажано добре висушити матрац на сонці;
- не можна використовувати агресивні засоби для чищення, вони можуть зіпсувати наповнювач або оббивку;
- як би це не було романтично, але не бажано в ліжку їсти та пити напої;
- мочити водою можна не всі матраци (вироби з поролону не бояться вологи після хорошого просушування).
Якщо впоратися з плямами та забрудненнями в домашніх умовах не вдається, звертайтеся до професіоналів компанії “Мій Диван”.
Наша хімчистка матраців вирішує будь-які завдання. Після дезінфекції та чищення безпечними професійними засобами для чищення ваш матрацик стане, як новенький.