Марнотратна господиня, яка розуміється на якісних речах, обов’язково вибере для свого будинку килим з овечої, верблюжої або козячої вовни. Такий виріб принесе тепло до кімнати, служитиме довго і радуватиме око яскравими фарбами. Але ж треба ще й уміти доглядати його, тобто питання про те, як почистити вовняний килим у домашніх умовах залишається відкритим!
Почистити вовняний килим у домашніх умовах
Для того, щоб оновити старий вовняний килим, про нього варто правильно піклуватися весь час. Головний ворог такого виробу – волога. Саме надмірна вологість може зіпсувати килим так, що нічого не допоможе.
Крім цього виріб із вовни:
- не можна прати, перезволожувати, будь-яким способом “насивувати” водою. Позбутися її практично неможливо;
- неприпустимо чистити за допомогою інноваційних засобів – парогенератора, наприклад;
- не рекомендується використовувати там, де пряме сонячне проміння або допускається велика прохідність. Ворс килима від механічних пошкоджень та УФ-променів втрачає гнучкість, пересушується, а фарба може змінити відтінок та попливти”.
То есть нужно знать, как использовать и как почистить шерстяной ковер с тем, чтобы ему не навредить!
Як чистити вовняний килим: кілька порад
Отже, як чистити вовняний килим в домашніх умовах самостійно? Це можна зробити як без хімії, так і за її використанням.
Хімчистка килимів може проводитись сухим способом за допомогою спеціального порошку та пилососу. Ефективність – 100%. Також до натуральних засобів можна віднести сніг, але цей спосіб є реальним лише взимку.
Для цього килим достатньо винести на вулицю, покласти лицьовою стороною в сніг, підняти, повісити на перекладину і вибивати. Непогане рішення – різноманітні розчини та суміші на основі соди, нашатирного спирту, оцту, лимонного соку тощо.
Як почистити вовняний килим підручними засобами
Не хочете побутової хімії? Можете використовувати народні рецепти та домашні засоби для чищення килимів із вовни:
- Сіль. Посипте ворс великою кухонною сіллю і помітіть його густою м’якою щіткою. Ретельно пропилеосьте килим. Сіль збере на себе частину забруднень, і вийде своєрідне сухе чищення. Це спосіб обмеженого використання. Сіль роз’їдає бавовняні нитки, тому таке чищення підходить лише для килимів з вовняною або синтетичною основою.
- Соду. Застосовується так само, як і сіль. Відмінно поглинає запахи, щоправда, її треба насипати на килим на всю ніч і потім зібрати. Сода менш агресивна, і може бути використана на килимах з будь-якою основою, але небезпечна для домішок та вставок із натурального шовку.
- Квашена капуста. Її потрібно сполоснути у холодній воді, віджати та розкидати по килиму. Потім вимітіть капусту щіткою – на неї налипне частина пилу та бруду. Повторіть процедуру із порцією чистої капусти. Очищайте поверхню килима, доки чергова жменя капусти не залишиться чистою. Спосіб не підходить для килимів із довгим ворсом.
- Розчином з оцту. Розбавте одну-дві столові ложки оцту в літрі холодної води. Почистіть килим цим засобом та щіткою, не надто зволожуючи ворс. Дайте йому висохнути.
- Нашатирний спирт. Розчиніть 2 ч.л. аптечного нашатирю на 1 л. води. Почистити вовняний килим розчином за допомогою густої волосяної щітки. Протріть вологий ворс сухим рушником, провітріть кімнату та досушіть виріб. І оцтовий, і нашатирний розчин слід наносити за напрямком ворсу.
- Лімонний сік із сіллю. Змішайте інгредієнти так, щоб вийшла кашка. Нанесіть її на щіткою вовняний килим і дочекайтеся висихання. Заберіть сіль, що залишилася, за допомогою пилососа.
- Вода з крохмалю. Почистіть і подрібніть кілька сирих картоплин. Залийте пюре 1-2 літри води, залиште на три години і потім процідіть отриманий настій. Протріть їм килим, дочекайтеся висихання та пропилососьте.
Але для того, щоб килим залишався чистим і красивим довгий час, необхідно:
- пилососити його з обох сторін 1 раз на 7 днів;
- вибивайте виріб 1 раз на місяць;
- відразу позбавляйтеся плям за допомогою вологої ганчірки;
- 1 раз на рік здавайте килим у хімчистку;
- захищайте від молі.
Якщо вивчити правила – легко досягти бажаного результату!
Хімчистка килимів: допомога професіоналів
Справжні майстри своєї справи компанії “Мій Диван“, точно знають як почистити вовняний килим у домашніх умовах. Вони можуть підказати, але краще за них ніхто не впорається із завданням.
Вся справа в тому, що для хімчистки килимів – клінери знають, які засоби можна застосовувати для того, щоб виріб придбав колишній блиск, блиск і красу. То може їм довіритися?!